Boeing 787 bezpieczenstwo

Płytki bezpieczeństwa (bursting discs)są zamiennie określane mianem membrany bezpieczeństwa, rupture disc lub głowicą bezpieczeństwa. Zaczynane są w rozmaitych branżach i branżach. Zawsze wszędzie tam, gdzie pojawia się realne ryzyko związane ze rozwojem ciśnienia do niebezpiecznie wysokiego poziomu, co mogłoby sprawić do odpowiedniej awarii urządzenia.

Zastosowanie płytek stanowi reakcja na pytanie co zatem jest tania bezpieczeństwa.

ab 50CEAG AB 50 IU | GRUPA WOLFF

Montaż płytek że żyć niezależny albo w zintegrowaniu z zaworami bezpieczeństwa. Dzięki całemu systemowi montażu, czyli połączeniu płytki oraz zaworu bezpieczeństwa otrzymuje się ochronę zaworu przed niszczycielskim wpływem czynników atmosferycznych i miejsca naturalnego.

Płytki są znacznie tańsze niż zawory, odznaczają się krótszą żywotnością, ale wiele osób spośród nich używa.

Płytka bezpieczeństwa pracuje w współczesny technika, że błyskawicznie odprowadza medium robocze od zabezpieczonego urządzenia, np. zbiornika. Po wykryciu niebezpiecznie wysokiego ciśnienia płytka pęka, w środowisku nacięcia. W produkcie przerwania w zbiorniku powstaje wolny przekrój natomiast nie wchodzi do eksplozji czy awarii zbiornika.

Największym znaczeniem cieszą się najprostsze i średnio zaawansowane technologicznie płytki. Stanowią obecne rodzaje, które stanowią specjalne nacięcie. Jeżeli tylko przybędzie do niebezpiecznego wzrostu ciśnienia lub nagromadzenia pyłów lub gazów to krótka automatycznie pęka, przez co nie wchodzi do wybuchu.

Dostępne są również płytki bezpieczeństwa, które są znaczone w styl laserowy. Mogą być wykorzystanie w sektorze spożywczym, kosmetycznym, farmaceutycznym, w dziedziny ekologicznej, w motoryzacji itp.